Az EUMOSCHOOL projekt során egy olyan módszertant fejlesztettünk ki, teszteltünk és alkalmaztuk, mely segítségével az érzelmi nevelés és az érzelmi intelligencia-fejlesztés rendszerezett módon kerülhet be az iskola falai közé. Az innovatív tanterv ezen felül modellként szolgálhat a korai iskolaelhagyás elleni küzdelemben, beavatkozási lehetőségeket biztosítva. A projektben hat ország szervezetei vettek részt– Olaszország, Egyesült Királyság, Magyarország, Románia, Törökország és Ausztria –, akik közös törekvése volt, hogy a kidolgozott képzés mind a tanári kar, mind a 6 és 16 éves kor közötti diákok igényeit hatékonyan tudja kielégíteni.
A projekt során a résztvevők európai uniós szinten adaptálták az olasz “Didattica delle Emozioni”© (Didactic of Emotions, DoE – Az Érzelmek Didaktikája) módszertant, amelyet az érzelmi nevelés területéről szerzett 16 évnyi kutatási tapasztalat alapozott meg. A programot korábban 3000 tanár, diák, szülő és mentor részvételével sikeresen tesztelték. Ennek során bebizonyosodott, hogy a bevezetésével a tanulók jobban érzik magukat és fejlődnek az olyan általános kompetenciáik, amelyek segítik őket a világban való eligazodásban (mint pl. kommunikáció, problémamegoldás, érvelés, csapatmunka…). E készségek elsajátításával pedig hosszú távon csökken a kockázata annak, hogy ezek a tanulók idő előtt hagyják el az iskolát. Mindemellett a módszertan elsajátítása a pedagógusok számára is hasznos szakmai fejlődési lehetőséget kínál.
Az EUMOSCHOOL-csapattal arra törekedtünk, hogy minél szélesebb közönség járatossá váljon abban, hogyan illeszthető be az érzelmi nevelés az iskolai tantervbe. Ehhez kipróbáltuk és adaptáltuk a fenti módszertant, és hozzáféretővé tettük mind a diákok, a tanárok, az oktatásügyi szakértők és az iskolák részére.
Az EUMOSCHOOL célkitűzései:
Célcsoportok:
Program: Erasmus+
Pályázati kategória: Együttműködés az innováció és a bevált gyakorlatok cseréje terén
Tevékenységtípus: Stratégiai partnerség az ifjúságügy területén
Pályázati azonosító: 2015-1-IT02-KA201-015383
A program kezdete: 2015.09.01.
A program vége: 2018.08. 31.
A projekt futamideje: 36 hónap
Partnerek:
A projekt honlapja:www.eumoschool.eu
A projekt facebook oldala: www.facebook.com/Eumoschool/
A projekt twitter oldala: twitter.com/eumoschool
© 2024 Rogers Foundation for Person-Centered Education. All rights reserved! | Privacy Policy (HU) | Süti beállítások