Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy király, és annak három fia. Történt egy nap, hogy a három királyfi vadászni indult egy, a palotától távol eső, hatalmas erdőbe, és a legfiatalabb királyfi eltévedt. Így a testvéreinek nélküle kellett hazatérnie.